fbpx

איך לנהל קונפליקטים ולשמור על מערכות היחסים?

איך לנהל קונפליקטים ולשמור על מערכות היחסים?

קונפליקטים הינם חלק טבעי בתוך מערכות יחסים מכל סוג והקשר. אפילו במערכת היחסים שלנו עם עצמנו אנו נאלצים להתמודד עם קונפליקטים פנימיים.

אנשים רבים נמנעים מקונפליקט מתוך אמונה שגויה שאם ישמרו על עמדתם, הצד השני לא יאהב אותם או לא ירצה לתקשר איתם. כתוצאה מכך הם הולכים ונעלמים/ נאלמים בתוך הקשר, צוברים כעסים ולמעשה פוגעים באיכות הקשר לאורך זמן. כאשר אנו יודעים כיצד לנהל קונפליקט בצורה מיטבית אנו יכולים בו זמנית לנהל את הקונפליקט ולהשתמש בו כהזדמנות להעמקת מערכות היחסים.

קונפליקט הוא הזדמנות ללמוד את עולמו של הצד השני זאת בתנאי שאנו נגשים אליו כהזדמנות ולא כאיום.

ניהול נכון של הקונפליקט נשען על מספר הנחות יסוד של ה NLP .

המפה היא לא השטח – אנו חווים את המציאות החיצונית דרך חמשת החושים שלנו אך המידע החושי שמגיע מבחוץ עובר מסננים פיזיולוגים ופסיכולוגיים השונים מאדם לאדם. כתוצאה מכך שני אנשים שהיו באותו אירוע יחוו ויזכרו אותו באופן שונה. הזיכרון שלנו ביחס לחוויה יקרא בשפת ה NLP "מפה", דגם של המציאות. מכיוון שהמציאות חולפות ומה שנותר לנו היא רק ה"מפה" שקודדה לנו בראש, לעיתים אנו שוכחים שמדובר ב"מפה" ומתחילים להאמין שזו אכן המציאות המדויקת.

כאשר אנו נגשים לשיח עם אדם אחר מתוך הבנה שאין מפות "נכונות" או "לא נכונות" ומוכנים לקבל פרשנות אחרת של המציאות אנו יוצרים שיח המאפשר לצור מפה משותפת. כאשר אנו אוחזים ב"מפה" שלנו אנו גורמים לצד השני להיאחז "במפה" שלו ובכך מונעים את האפשרות לשיח פורה.

מאחורי כל התנהגות עומדת כוונה חיובית של האדם עבור עצמו – הקונפליקט הגלוי מתרחש לרוב ברובד של ההתנהגות או דבר קונקרטי אחר אך מה שחשוב לאדם באמת, נמצא ברובד אחר לחלוטין – הרובד של הערכים. כאשר אנחנו נלחמים על עמדה, דעה, עשייה מסוימת אנו למעשה נלחמים על הערך שחלק לא מודע בנו מאמין שאנו עומדים להשיג או להפסיד. לערך הזה אנו קוראים ב NLP כוונה חיובית. כשאנו עוצרים ומזהים את הערך החשוב לכל צד, פעמים רבות נגלה שניתן למצוא פתרון מעשי אשר ישרת את שני הערכים (שלנו ושל האחר) מבלי שאף אחד מהצדדים יוותר על מה שחשוב לו באמת.

ראפור (דומות) הוא השלב הראשון להצטרפות והובלה – המוח שלנו למרות שהוא מופלא ובעל יכולות מדהימות הוא הישרדותי במהותו. כאשר המוח מזהה שהגורם אתו אנו מתקשרים שונה מאתנו בצורתו, באופיו, בקול, בתנועה וכדומה, הוא מפרש זאת כסכנה ונכנס למצב של תקיפה, קפיאה או בריחה. לכן הדרך הטובה ביותר ליצירת תקשורת מיטבית היא לשכנע את המוח של האדם השני (באופן לא מודע) שאנו דומים לו. התאמת שפת הגוף, התנועה, קצב הדיבור, הטון ואפילו נושאי השיחה לאחר ייצרו תחושה של דומות (ראפור) וזו תאותת למוח שהאדם בטוח ואין צורך במנגנוני הגנה. כאשר מנגנוני ההגנה יורדים ניתן לייצר כימיה בינאישית וקירבה אשר מאפשרים גם להסכים ופעמים רבות הם הדרך להוביל את הצד השני למקום אליו נרצה להגיע.

אז קחו לעצמכם כמה רגעים ותבחנו את מערכות היחסים הקרובות שלכם דרך השאלות הבאות:

האם אני פתוח למפות של האחר?

האם ברורה לי הכוונה החיובית שלי עבור עצמי ושל הצד השני עבור עצמו?

האם אני פועל ממקום של ראפור (דומות) או ממקום של שונות?

בצעו את ההתאמות הנדרשות ותתחילו ליהנות ממערכות יחסים משופרות.

 

 

 

 

בוגרים מספרים

צפו בהמלצות בוגרים

מסלול ההסמכה המלא למאמני NLP ב - NLPSTEPS, עם המנחה טלי בן יעקב - מסלול מומלץ, חומרים בנויים בצורה מעולה, מובנת מאוד ופשוטה להבנה ויישום. מרצה מדהימה שאוהבת וקשובה למשתתפים, מסבירה, מנחה ומובילה לכיוונים חדשים ועמוקים.


ילנה ברונשטיין

NLP Trainer, מפתחת שיטת STAR

בחרתי בטלי - לאחר בחינה והשוואה של מכללות ומנחי NLP שונים בשל המקצועיות, מובנות, בהירות, והנעימות שבה הקורס והלימוד מתנהל - ואכן כך היה. קורס מקצועי בנוי היטב, בהיר מאוד ועשיר. טלי היא מנחה שיש לי עוד הרבה מה ללמוד ממנה. ממליצה בחום.


ליאורה נווה

מנחת סדנאות שינוי ומאמנת אישית, NLP Master Practitioner

קורס NLP במכללת NLP-STEPS אצל טלי בן יעקב - נהדר, מקצועי, תורם ומפרה. טלי נהדרת כל כולה נתינה ללומדים מתוך הבנה וידע עמוק של עולם ה NLP ומתוך אמונה ואהבה ללומדים.


ד"ר דינה קדוש

מרכזת מסלול וראש החוג לגיל הרך , NLP Master Practitioner

קורס NLP במכללת NLP-STEPS קורס תורם, מפרה ומפתח גם בהיבט האישי וגם בהיבט המקצועי. טלי היא מנחה מצוינת, קשובה, מקצועית, נינוחה, מאפשרת, מכילה ונעימה בכל מובן.


אורה אמסלם

מאמנת אישית, זוגית ומשפחתית - מנחת הורים, NLP Practitioner

קורס ה- Trainer של - NLPSTEPS , איכותי, מקצועי ועשיר. מי שעוסק ב NLP יעשה טוב אם יפרגן לעצמו את החוויה הייחודית הזו. לבוגרי המאסטר ברצוני להגיד, גם אם אתם רוצים להיות "רק מטפלים" ואין בכוונתכם לפתוח קורסים, אתם חייבים לעצמכם את לימודי הטריינר.


אסתי רוסט

NLP Trainer מאמנת אישית וזוגית, יועצת ארגונית

כמאמן אני מוצא יותר ויותר שימוש בטכניקות NLP ובכלים שלמדתי בקורס. הכלים הפרקטיים משרתים אותי נאמנה בעבודת האימון. טלי היא אדם מדהים והיא ידעה לפשט ולהתאים את מורכבות התהליך אלי באפן אישי.


נחום כץ

מאמן עסקי - NLP Practitioner

לאנשים אשר עוסקים בטיפול, יעוץ ותקשורת עם אנשים - כלי ה NLP פותחים אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות וערוצים ייחודיים למיקוד וקידום המונחה/ מתאמן/ מטופל. מומלץ לכל מי שעובד עם אנשים


ד"ר יועד צופיה

NLP Trainer - ד"ר לחינוך, יועצת ומאמנת בתהליכי שינוי ומיצוי הפוטנציאל האישי

אני ממליצה בחום על קורס ה - Trainer של טלי בן יעקב - NLPSTEPS, השילוב בין תכני ה NLP לתכני ה - SFM, מהווה חוויה של העצמה אישית ומקצועית. זוהי תכנית מנהיגות אישית בשילוב מצוינות מקצועית. מבחינתי זו הייתה השקעה בעתיד המקצועי שלי וזה שווה כל שקל.


שירי בן ארצי

NLP Trainer מאמנת רפואית בעלים של MCI בית הספר לאימון רפואי

השתתפות בקורס NLP עם טלי היה מאוד משמעותי עבורי. הקורס נתן לי כלים לשינוי אישי וגם כלים מקצועיים, המשמשים אותי בקליניקה . טלי מנחה מעולה! קשובה, מקצועית, גמישה . ממליצה לכל אחד – כארגז כלים לחיים ובמיוחד למטפלים, מאמנים, מורים וכל מי שעובד עם אנשים.


בלה שני

הדרכת הורים וייעוץ זוגי - NLP Master Practitioner

טלי אישה עם ידע רב, מקצועית, מפגינה ממלכתיות, רוגע ובו בזמן אסרטיביות בהירות ושיטתיות. טלי היא לגמרי מודל לחיקוי ומפגינה את מה שהיא מלמדת. למרות שכבר עשיתי טריינר והייתה לי תעודה, רציתי ללמוד ולספוג תכונות אלה. אני ממליצה בחום ללמוד אצלי טלי את קורס הטריינר - ויש לי למה להשוות.


יהודית נבעה

NLP Trainer מטפלת ומנחת קורסי הכשרה - NLP , דמיון מודרך והתמקדות.

קורס הטריינר בהובלת טלי בן יעקב ובהנחייתה היה איכותי, מקצועי, מעניין ומעצים. בזכותה העליתי את היכולות והמיומנויות שלי לרף הגבוה ביותר, ממקום "טוב" למצוינות. טלי כיוונה גבוה ולא התפשרה על פחות מזה. היא הובילה כל אחת מאתנו ליצירת חזון אישי ברור לגבי תמונת העתיד שלה וזה חולל שינוי. והכל בדרכי נועם ונדיבות אין קץ.


יעלי גורדון

NLP Trainer מנחת סדנאות, מספרת סיפורים

בקורס "עבודה עם זיכרונות וריפוי טראומה" פגשתי את טלי, מנחה מקצועית שאין שני לה, יחס אישי ,טכניקות וחומר ברמה הגבוהה ביותר. התרשמתי מהקורס והרמה המקצועית הייחודית במיוחד בעולם מרובה קורסים ומידע. מקצועיות, יחס אישי והעמקה זה מה שהרגשתי בכל תקופת הלמידה, שהייתה ללא ספק מאתגרת ומהנה.


רחלי שם טוב

NLP Master Practitioner

המרצה טלי בן יעקב, מהווה מודל לחיקוי. הרהיטות בהסברים, בהדגמות, היחס האישי, האכפתיות שכל אחת מאתנו תצליח בגדול. וכמה מילים על הקבוצה - רמת המשתתפים גבוהה, מצאתי חברים לחיים, אנשי מקצוע שיוכלו להמשיך וללוות אותי הלאה ולהוות עבורי כתובת להתייעצות הדדית.


אסתי רוסט

NLP Trainer מאמנת אישית וזוגית, יועצת ארגונית

קורס מקצועי ואיכותי המועבר בצורה מושלמת, מקנה כלים וטכניקות פרקטיים המאפשרים טיפול, העצמה וצמיחה אישיים ולמונחים אחרים. הכל מתבצע באווירה נעימה ובהובלה מקצועית ובטוחה של המרצה, טלי בן יעקב, מומלץ מאוד לכל איש טיפול המעוניין למקסם את יכולותיו.


איתן שחרור

יועץ חינוכי - NLP Master Practitioner

קורס הטריינר אפשר לי להתמקצע ברמה של הבנה עמוקה ויכולת שימוש בכלים, במיומנויות, בעקרונות ובטכניקות וכן לפתח כלים וטכניקות חדשות בהתאם לגישת ה - NLP. הקורס הקפיץ את היכולת שלי לעבוד באופן גמיש ומותאם לצרכי הלקוחות המגוונים שלי. טלי אשת מקצוע מדופלמת ב - NLP !


טליה וינברגר

NLP Trainer, אשת חינוך בכירה, מנחת הורים.

הקורס "עבודה עם זיכרונות וריפוי טראומה" הוא קורס חובה לכל אנלפיסט שעובד.ת עם מטופלים. המידע חיוני מאוד לכל עבודת נלפ באשר היא ומוגש בצורה מעמיקה ויסודית. טלי היא מנחה בחסד, גם בעבודת זום, מצליחה לגעת בכל אחת ואחד מהלומדים. היא מביאה גישה צנועה ונעימה, ועונה על כל שאלה בפירוט, בחוכמה ובהמון ניסיון. מומלץ מכל הלב.


ענת ריב"א

NLP Master Practitioner

אני ממליצה בחום על הקורס "עבודה עם זיכרונות וריפוי טראומה". טלי מנחה מעולה! מקצועית וניכר הניסיון הרב והמגוון שלה. טלי רהוטה ברורה שיטתית וקשובה. ומשרה ביטחון על הלומדים. קורס טראומה הוא מאתגר מעניין ואצל טלי גם מהנה. ממליצה בחום.


חנה סתיו קוטשר

פסיכולוגית תעסוקתית - NLP Master Practitioner

הקורס - "עבודה עם זיכרונות וריפוי טראומה" אין לי מילים לתאר מה הקורס הזה פתח בפניי. עולם שלם של ריפוי של ״מטה קסם״. הפידבקים של האנשים שעברו איתי תהליך עם הכלים האלו עוצמתיים ולא רגילים. ממליצה לכל מטפל, מאמן לעבור את ההכשרה הזו.


הגר מסיקה

מנהלת, מאמנת - NLP Master Practitioner

לימודי nlp אצל טלי זאת חוויה מסוג אחר ולמדתי כמה תארים ותחומי דעת שונים, כאן זה שונה. טלי אישה מיוחדת משכמה ומעלה, מלאת הבנה ואמפטיה לקבוצה ולפרט, בפתיחות, בהומור בריא ומשחרר לצד עומק בחומר.ב סיימתי את המאסטר עם ריפוי אישי וכלים מקצועיים להתמודדויות שונות בחיים שכל אחד ואחת זקוקים לו.


אסתר מזרחי

מאמנת - NLP Master Practitioner

הקורסים יסודיים ומאורגנים היטב. החומרים הלימודיים ניתנים בצורה מרוכזת וברורה. טלי, מורה ומנחה מצוינת! תמיד עונה על שאלות, נותנת הסברים מדויקים, מרחיבה ונותנת ידע ומידע מכל הלב בנדיבות ובהירות. יודעת מתי להעמיק ומתי לשים את הגבולות. אותנטית ומקצועית, מרגישים שהnlp זורם אצלה בדם.


מיכל יהושע

מטפלת בהומאופתיה קלאסית, תטא הילינג - NLP Master Practitioner

הייתה לי הזכות ללמוד את הקורס "עבודה עם זיכרונות וריפוי טראומה". קורס יוצא מין הכלל מכל הבחינות, ברמה מקצועית גבוהה ביותר, מתוקתק מא' עד ת', פשוט תענוג מומלץ לכל מנחה ומאמן NLP


איציק קשת

מאמן אישי הוליסטי וסופרוויזר - NLP Master Practitioner

הרשמו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו תכנים מעשירים מעולם ה-NLP לתיבת המייל

דילוג לתוכן